BOOKING THE ENTRY DISCOVER THE JEWEL OF THE SLOVAK MOUNTAINS
VISIT THE WORLD'S OLDEST OPAL MINES

The unique Slovak opal mines have been closed and forgotten since the end of mining in 1922. It took over 90 years to make them available again. You may visit them today. SEE MORE AT…

News

Dana

Zažili sme si objavovanie tejto bane ešte vďaka Legendáriu. Bolo to veľmi príjemné a svieže, kvalitný odborný výklad, no nie nudný ;). V polovici cesty milé prekvapenie, tak sme si mohli vyskúšať niečo, na čo treba i odvahy a mali sme šťastie vidieť lietať netopiera. Pre takmer 8r. syna to bola veľká atrakcia a zábava, pričom práve z toho som mala veľké obavy.

Gore

Bane sú zaujímavé už sami o sebe, zážitok ale umocňoval aj zaujímavý výklad sprievodcu a dokopy z toho tieto dva aspekty urobili naozaj výnimočný zážitok, ktorý si plánujeme zopakovať aj v podobe ďalších možností, ktoré baňa ponúka. Štôlňa Jozef sa nachádza v lesnom prostredí, takže sme cestou tam aj späť mali možnosť vidieť aj zvieratá, ktoré bežne ako mestskí ľudia v takom počte nevidíme…Priamo v bani navyše prespávajú aj vzácne druhy netopierov, pričom niektoré z nich si nedali tú námahu schovať sa hlboko v bani, preto sme mali možnosť vidieť aj schúleného maličkého netopiera. Pre obľúbencov týchto zvieratiek tiež milé stretnutie…Jednoznačne odporúčam, baňa i sprievodcovia si zaslúžia, aby sa povedomie o nej/o nich šírilo.

Simon

Parádny zážitok a krásne miesto. Určite sa niekedy vrátim… Pripomínalo mi to dobové prostredie s tými prilbami a lampášmi, čo bolo top a super sprievodca. Už len keď z toho bola nadšená aj moja zlatá Katka tak spokojnosť na sto pro!

Peter

Slovenské opálové bane sú podzemný zázrak Slovenska. Prešiel som množstvo jaskýň a podzemných priestorov, ale Slovenské opálové bane sú absolútne top top priestor, ktorý treba jednoducho vidieť, aby človek pochopil čo tu na Slovensku v tejto lokalite máme.

Barbora

Dovoľte mi, aby som vám poďakovala za neskutočný zážitok. Dnes sme sa s manželom zúčastnili prehliadky “free line” a ešte stále spracovávame zážitky pri prezeraní fotiek. Každému, kto by mal záujem o nevšedné podzemné dobrodružstvo môžeme vrelo odporúčať.  Videli sme svetovo unikátnu baňu so zriedkavými minerálmi. Čľapotali sme mlákami, blúdili v podzemnom bludisku, hľadali drahokamy, testovali vodu, obdivovali kvaple, plazili sa cez kamene a pozorovali netopiere. Po niekoľkých hodinách sme vyšli von špinaví ako malé deti z kaluže, ale s úsmevmi na perách a nadšením k slovenskému opálu. Najviac nás oslovil trpezlivý a vtipný prístup sprievodcov Petra a Jozefa.  Ich mladícke nadšenie pre baňu a minerály je prudko nákazlivé a dokonca rozžiarilo inak na prvý pohľad chladnú a tmavú baňu. Zážitok na celý život!

Miriama

Veľmi zaujímavý výklad a príjemné schladenie. Odporúčame pre rodinky s deťmi. Naša 4 ročná slečna si to užila a my s ňou.

Elzbieta

Bardzo fajne miejsce, super przewodnicy, fajna zabawa z tłumaczeniem na polski Very nice place, great guides, great fun with translation into Polish

Katarína

Čarovné miesto, úžasný labyrint. Verim, že opálové bane navštívi nejaký producent, ktorý obsadí vášho sprievodcu v nejakom trháku z podzemia 🙂 Bol skvelý! Ďakujeme.